Termal Macun Önerisi – 2024

Termal macun önerisi arayan ve hangi termal macunu almalıyım diye düşünenler için tercih edebilecekleri kaliteli termal macunları sizler için hazırladık.

Termal macun, işlemciniz ile soğutucunuz arasındaki ısı iletimine yardımcı olur. Bu işlemcinizin daha soğuk çalışmasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Daha önceki yazılarımızda termal macun alırken nelere dikkat edilmeli konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Bu yazımızda da termal macun önerileri konusunda tercih edebileceğiniz kaliteli kaliteli macunlardan bahsedicez.

1Arctic Mx4

arctic mx4

Piyasada bulunan en iyi f/p termal macunlardan bir tanesidir. ısı iletim değeri 8.5 bu bizler için gayet yeterli ve güzel bir değer. İşlemci yongalarının üzeri mikroskobik oyuklara pürüzlü bir yüzeye sahiptir. Bu durum ısının CPU  veya GPU’dan en hızlı ve en kayıpsız şekilde dağıtılmasını sağlar ve son derece yüksek termal iletkenlik sağlamasına yol açar. Hiçbir şekilde metal içermez ve elektriksel olarak yalıtkandır. Kısa devre riskini ortadan kaldırır. 8 yıla kadar dayanıklı olduğu söylenir.

2Mastergel Pro

Piyasada bulabileceğiniz en kaliteli termal macunlardan bir tanesidir. Bu macunun tasarımı diğerlerinden biraz farklı. Uygulama şırıngasının ucu bilinene aksine yuvarlak değil, düz. Bu macunu işlemci veya ekran kartını chipsetlerinde kullanabilirsiniz. Eski termal macun kalıntılarını temizlemek için içerisinde temizleme mendili de mevcut. Termal iletkenlik değeri de 8 . Bu açıdan da bizler için yeterli.

3Thermal Grizly Kryonaut

Bu macun özellikle aşırı zorlu uygulamalar ve yüksek iletkenlik beklentileri için yapılmıştır. Kryonaut, ayrıca endüstriyel ortamlardaki kritik soğutma sistemleri için en iyi ürünlerden bir tanesi. OverClock yapmak isteyenler için özel olarak tasarlanmıştır. Uzun süreli dayanıklılık ve mükemmel iletkenlik sunar. Kryonaut 80 dereceye kadar sıcaklıklarda kurutma işlemini engelleyen özel bir yapıya sahiptir. ısı iletkenlik değeri 12.5

4Gelid Gc Extreme

Yüksek ısı iletkenliği ve yoğunluğa sahip harika bir ürün. İçerisinde uygulama spatulası da mevcut. Isı iletim değeri 8.5 , yoğunluk 3.7

5Thermaltake Tg-30

Sıcaklıların etkin bir şekilde düşürülmesi için tasarlanmış 1.sınıf bir macun. Elmas partiküllü bir yapıya sahip. Isı iletim değeri 4.5 . Macunu uygulamanıza yardımcı olmak için petek şablon ve eski macunu temizlemek için temizleme mendili de mevcut. Uzun ömürlü kullanım ve kolay kuruma yapmaz. Elektriksel değildir iletim yapmaz.

Termal Macun Önerisi Youtube Videosu

Peki siz hangi termal macunu kullanıyorsunuz ? Bu yazımda da sizlere termal macun önerisi konusunda yardımcı olmaya çalıştım. Kafanıza takılan soru ve sorunlar varsa yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

Termal macun ne kadar sürede bir değiştirilmeli?

1 en faza 2 yıl içerisinde termal macun değişimi yapmanız gerekmektedir.

Termal macun en iyi nasıl sürülür?

uygulama spatulası yardımıyla yayarak veya x şeklinde sürebilirsiniz.

Yüksek performanslı termal macun ne işe yarar?

iyi bir ısı iletimi sağlayarak işlemcinizin soğuk çalışmasına yardımcı olur

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık