1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Youtube Profil Resmi, Banner, Filigran Boyutu

Youtube Profil Resmi, Banner, Filigran Boyutu
0

Youtube profil resmi, banner, filigran boyutları konusunu merak eden ve Youtube kanalına bunları eklemek isteyenler için profil resmi, banner, filigran boyutları neler bundan bahsettim

Youtube profil resmi değiştirmek, Youtube dünyasına adım atanların ilk yaptığı işlemlerden biridir. Sosyal medya gün geçtikte hızla büyümekte. Fakat bu konuda bilgi sahibi olmayanlar profil resmi değiştirirken doğru ölçü ve boyutları ayarlamakta sıkıntı yaşamaktadırlar. Ben de sizlere Youtube profil resmi boyutu konusunda yardımcı olmaya çalışıcam. Bu sayede Youtube profil resmi, banner (kapak resmi) ve küçük filigranınızı çok kolay bir şekilde değiştirebileceksiniz.

Öncelikle işe Youtube profil resmi ile başlayalım.

youtube profil resmi boyutu

Youtube Profil Resmi Boyutu

Youtube profil resmi boyutu, Youtube tarafından belirlenmiş bir takım genişlik ve yüksek değerlerini içermektedir. Bu değerler Youtube profil resminizin en fazla olması gereken boyutu ifade etmektedir. Profil resminizi hazırlarken bu değerler dikkat etmeniz sizin için önemlidir. Zira bu değerlere uymadan profil resmi oluşturursanız, Youtube profil resmi yükleyemez veya var olan profil resminizi değiştiremezsiniz. Peki Youtube profil resmi boyutu nedir ?

Youtube profil resmi boyutu : 98 x 98 piksel ve en fazla 4 Mb olmak zorunda

PNG veya GIF dosyası kullanabilirsiniz. Kaliteli ve şık profil resimleri, kanalınızın dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Youtube Kapak Resmi Boyutu

Youtube banner boyutu, Yeni Youtube kanalı oluşturanların en çok merak ettiği konulardan birisidir. Youtube kapak resmi, kanalınızı ziyaret eden kullanıcıya kanalınızla ilgili genel bilgi verir. Bu sebepten dolayı sade ve şık kapak resimleri her zaman ilgi çekici olmuştur.

Youtube kanal resmi boyutu : 2048 x 1152 piksel  ve en fazla 6 Mb boyutunda olmalıdır.

Youtube Video Filigran Boyutu

Youtube video filigran resmi, Youtube videolarınızı sağ alt köşesinde çıkan küçük resimlerdir. Buraya kanalınızın temsil eden bir görsel veya abone ol butonu koyabilirsiniz. Peki Youtube video filigran boyutu nedir ?

Youtube video filigran boyutu : 150 x 150 piksel 1 mb veya daha düşük boyutta bir görsel eklemeniz gerekmektedir. PNG, GIF (animasyonsuz), BMP veya JPEG dosyası kullanın.

Bu ölçülere uyduğunuz taktirde Youtube profil resminizi, kanal kapak resminizi ve filigran resmini başarılı bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Bu yazımda da sizlere Youtube profil resmi boyutu konusunda yardımcı olmaya çalıştım. Kafanıza takılan tüm soruları yorumlar bölümünden bana iletebilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir