1. Anasayfa
 2. Donanım

Casper Laptop Her Açılışta Wifi Kapalı Geliyor [ÇÖZÜMÜ]

Casper Laptop Her Açılışta Wifi Kapalı Geliyor [ÇÖZÜMÜ]
0

Casper laptop her açıldığında wifi kapalı olarak geliyor sorununu yaşıyorsanız bunu çok kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Bu sorun Casper, CHY, CKY gibi modellerinde mevcut.

Ancak siz farklı bir Casper laptop modelinde bu sorunu yaşıyorsanız yine de bu çözümü uygulayabilirsiniz.

Bu sorun genelde Windows 7 veya Windows 10 yüklü bilgisayarlarda karşımıza gelmektedir. Bu sorunun temel sebebi Casper‘ın kendi Wifi driverının artık bulunamıyor olması. Eğer laptopa Casper’ın kendi sitesindeki driver yüklenmezse laptop her açılıp kapandığında Wifide kendiliğinde kapanacak ve açmanız için Fn+F tuşları kombinasyonlarını kullanmanız gerekecek. Peki Casper wifi her açılışta kapalı geliyor sorunu nasıl çözülür ?

Casper Laptop Her Açılışta Wifi Kapalı Geliyor [ÇÖZÜMÜ] - casper laptop

Laptop Her Açılışta Wifi Kapalı Geliyor [ÇÖZÜMÜ]

Casper’ın kendi sitesindeki driver bölümü değiştiği için artık eski laptopların driverları maalesef bulunmuyor. Bu yüzden biz şimdi göstereceğim yöntemi uygulayacağız.

Bunun için buradaki reg dosyasını indirip çalıştırmanız yeterli olacaktır. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda artık Wifiniz açık bir şekilde gelecektir.

Wifi her açılışta kapalı geliyor sorununu da bu şekilde kolayca çözmüş olduk. Çoğu bilgisayar üreticisinin en eski modellerin bile kendi sitesinde sürücüleri bulunurken Casper’ın bu yazılımları kendi sitesinde barındırmaması bilgisayar tercihi yaparken bizlere 2 kere düşünmemiz gerektiğini söylüyor.

Bu yazımda da sizlere Casper laptop her açılışta wifi kapalı geliyor sorununu nasıl çözebilirsiniz bundan bahsettim. Çözüm umarım işinize yaramıştır. Kafanıza takılan tüm soru ve sorunları yorumlar bölümünden bana iletebilirsiniz.

Casper Laptop Wifi Her Açılıştan Neden Kapalı Geliyor ?

Kendi wifi driverı artık bulunamadığı için böyle bir sorun yaşanmaktadır.

Casper Laptop Alınır Mı ?

Bu ihtiyacınıza göre değişebilir. Ancak Casper laptop almadan önce detaylıca araştırmanızı ve kronik sorunlarını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Casper Laptop Wifi Sorunu

Genelde CHY, CKY gibi modellerinde driver kaynaklı bu sorun yaşanmaktadır. Yukarıdaki reg dosyası yardımıyla çok kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir