1. Anasayfa
 2. Yazılım

En Popüler Yazılım Dilleri – 2024

En Popüler Yazılım Dilleri – 2024
0

En popüler yazılım dilleri hangileri diye merak edenler için yazılım geliştirmeye yeni başlamış olanlar için öğrenebilecekleri en popüler yazılım dilleri listesi

İçerik Tablosu

Programlama dilleri, bilgisayarların nasıl çalıştığını ve neler yapabileceklerini kontrol etmemizi sağlayan araçlardır. Her dilin kendine özgü güçlü ve zayıf yönleri vardır. Bu nedenle, hangi programlama dilinin sizin için daha uygun olduğuna karar vermeden önce, ihtiyaçlarınız ve ilgi alanlarınız hakkında biraz araştırma yapmanız gereklidir. Bu sayede en doğru dili bu şekilde seçebilirsiniz. İşte size öğrenebileceğiniz en popüler yazılım dilleri.

En Popüler Yazılım Dilleri - 2024 - yazilim dilleri

Python

Python, genel amaçlı bir programlama dilidir. Hızlı ve kolay öğrenmesiyle ünlüdür. Bu nedenle, yeni başlayanlar için ideal bir dildir. Python, web geliştirme, veri analizi, yapay zeka ve makine öğrenimi gibi alanlarda kullanılır.

C

C, düşük seviyeli bir programlama dilidir. Bu, bilgisayarın donanımıyla doğrudan etkileşim kurmasına olanak tanır. C, işletim sistemleri, sürücüler ve gömülü sistemler gibi alanlarda kullanılır.

C++

C++, C dilinin gelişmiş bir halidir. C’nin gücünü ve esnekliğini korurken, daha yüksek seviyeli bir dil gibi yazılmasını sağlar. C++, oyun geliştirme, grafikler ve bilimsel hesaplamalar gibi alanlarda kullanılır.

Java

Java, nesne yönelimli bir programlama dilidir. Platformlar arasıdır, yani bir kez yazılan kodun farklı platformlarda çok kolay bir şekilde çalıştırılabilir. Java, web geliştirme, mobil uygulamalar ve masaüstü uygulamalar gibi alanlarda kullanılır. Diğer dillere öğrenilmesi zor bir olsa da oldukça popülerdir. Java nasıl öğrenilir merak ediyorsanız buradan öğrenebilirsiniz.

C#

C#, Microsoft tarafından geliştirilen bir programlama dilidir. Nesne yönelimlidir ve .NET platformunun temelini oluşturur. C#, web geliştirme, mobil uygulamalar ve masaüstü uygulamalar gibi alanlarda kullanılır. Oldukça keyifli bir dildir ve günümüzde oldukça popülerdir.

En Kolay Yazılım Dili Hangisi ?

Öğrenilmesi en kolay dil Python olarak gösterilmektedir.

Başlangıç İçin Hangi Dil ?

Python

Java Zor Mu ?

Java, diğer dillere göre öğrenilmesi biraz daha zor bir dildir.

Sizler de yazılım geliştirmeye merak saldıysanız en popüler yazılım dilleri listesinden bir tanesini seçerek öğrenemeye başlayabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 1
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 1
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir