1. Anasayfa
 2. Yazılım

Php Nedir ? Nasıl Öğrenilir ?

Php Nedir ? Nasıl Öğrenilir ?
0

Php öğrenmek isteyen ve nerden nasıl başlayacağını bilmeyenler için Php nedir, nasıl öğrenilir konusunda yol gösterici olması açısından adım adım Php öğrenebileceğiniz kaynaklardan bahsettim

Yazılım geliştirme günümüzün popüler mesleklerinden biri. Php’ de yazılım ailesine mensup dillerden. Yazılımcı olmak ve yazılım geliştirmek isteyenler mutlaka duymuştur. Ancak biz yine de Php nedir tanımıyla yazımızda bir başlangıç yapalım. Daha önceki yazılarımda Java nasıl öğrenilir konusundan bahsetmişti. Şimdi de Php nasıl öğrenilir konusunda sizlere bilgiler aktarıcam.

Php Nedir ?

php nedir

Php, web geliştirme için kullanılan popüler bir programlama dilidir. Php ile web siteleri, web uygulamaları, e-ticaret siteleri gibi daha bir çok proje yapılabilmektedir. 2023 yılında dünya çapında web sitelerinin %79’u Php ile oluşturulmuştur. Facebook, Wordpress, Flicker, Wikipedia gibi web siteleri de Php kullanılarak yazılmıştır.

Php Nasıl Öğrenilir ?

Php öğrenmenin bir çok yolu bulunuyor ancak ben sizlere en faydalı en etkili yollardan bahsedicem.

1Online Kurslar

Php öğrenirken kullanabileceğiniz en güzel kaynaklar Udemy gibi online eğitim sunan kurslar. Oldukça ucuz fiyatlardan satılan bu kurslara kayıt olarak Php öğrenmeye başlayabilirsiniz.

2Videolu Dersler

Php öğrenme konusunda faydalanabileceğiniz diğer bir kaynak ise Youtube üzerinden videolu dersler. Bu dersler Php’yi çok kolay bir şekilde öğrenmenizde sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır. Ancak bu videolu dersleri izlerken temelden ileri seviyeye olacak şekilde izlemeyi unutmayın

3Kitaplar

Kitaplar yazılım öğrenme konusunda tek başına yeterli olmasa da kaynak açısından elinizin altında olması faydalı olacaktır. Çeşitli yayın evi ve yazar tarafında hazırlanan ve temelden ileri seviyeye olan bu kitapları tercih edebilirsiniz.

4Eğitimler

Php öğrenme konusunda faydalanabileceğiniz en güzel kaynaklardan biri de eğitimler. İnternet üzerinden biraz araştırma yaptığınızda ücretli veya ücretsiz olarak katılabileceğiniz bir çok Php kursuna rastlayabilirsiniz.

5Pratik Yapın

Eğitim, video ve kurslardan öğrendiklerinizi mutlaka pratiğe dönüştürün yani bol bol kod yazın. Çünkü öğrendiklerinizin kalıcı olmasının en temel yolu bu. Eğer öğrendiklerinizi koda dökmüyor, pratik yapmıyor ve proje oluşturmuyorsanız öğrendiklerinizi bir süre sonra unutmaya başlayacaksınız.

Php’nin Avantajları Nelerdir ?

Her dilin olduğu gibi Php’nin de sizlere sağladığı bir takım avantajlar mevcut.

 • Yaygın kullanılması
 • Güçlü ve esnek bir dil olması
 • Kolay öğrenilmesi

Php’nin başlıca avantajlarındandır.

Eğer siz de Php öğrenmek istiyorsanız yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Bunun dışında sizin kullandığınız kaynaklar varsa yorumlar bölümünden belirtmeyi unutmayın.

Php nedir ?

PHP, web geliştirme için kullanılan popüler bir programlama dilidir

Php ile neler yapılabilir

Web siteleri, web uygulamaları, e-ticaret siteleri ve daha bir çok site

Php avantajları

 • Kolay öğrenilmesi
 • Esnek ve güçlü bir dil olması
 • Yaygın kullanılması

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir