1. Anasayfa
 2. İnceleme

Torima TMK-03 – White, RGB Gaming Klavye

Torima TMK-03 – White, RGB Gaming Klavye
0

Torima TMK-03 white, rgb, gaming klavye mouse set incelemesi arayanlar için alınır mı, kaliteli mi, dandik mi gibi aklınızdaki sorulara yanıt vermek adına hem yazılı hem de videolu olarak ürün incelemesi hazırladık

Torima TMK-03 Trendyol üzerinden satılan ve oyuncu klavyesi kategorisinin en çok satan 1. ürünüdür. Eğer internette white rgb gaming klavye araştırması yaptıysanız Torima TMK-03 oyuncu klavyesine mutlaka denk gelmişsinizdir. İlk gördüğümde benim oldukça dikkatimi çekmişti. Bunun sebebi de tam aradığım gibi hem beyaz hem rgb hem de oyuncu klavyesi olmasıydı. Bunun yanına uygun fiyatı ve Trendyolda en çok satan oyuncu klavyesi olması da benim için cezbedici sebeplerden oldu. İlk başlarda kendim için almayı düşündüğüm bu klavyeyi daha sonra alıp incelemek istedim. Peki Torima TMK-03 alınır mı, dandik mi, bu fiyata değer mi gelin hep birlikte bir göz atalım.

Torima TMK-03

Torima TMK-03 alınır mı

Torima TMK-03 Trendyolun oyuncu klavyesi kategorisinden en çok satan 1. ürünü. Bunun sebebi de muhtemelen hem tasarımının hoş olması hem de fiyatının uygun olması. Durum böyle olunca bütçesi kısıtlı bir çok oyuncu için ideal bir ekipman haline geliyor. Haksız da değiller. Çünkü bu set hem fiyat hem görünüm olarak oldukça cezbedici. Peki dayanıklılık ve malzeme olarak da öyle mi ? Ben de bu soruların cevabını bulabilmek için gittim sizler için bu ekipmanı satın aldım. Ürünün genel özelliklerine bakarak başlayalım;

 • Rgb
 • Q Klavye
 • White (beyaz)
 • 2 yıl garanti

2 yıl garanti yazdığına bakmayın kimse böyle bir klavyenin 2 yıl garantisinin arkasını aramaz. Şahsen ben aramam. Bozulursa gider yensini sipariş ederim. Çünkü kargosu gidip gelmesi ürünün sıfırından pahalıya gelecektir.

Torima TMK-03 İnceleme

white rgb gaming klavye mouse

Gelelim ürünle ilgili detaylara. İşe klavye ile başlayalım.

Klavyesi oldukça güzel. Tuşları, rgbsi, malzeme kalitesi gayet iyi benim hoşuma gitti. Üzerindeki tuş yardımıyla RGB’sini açıp kapatabiliyorsunuz. Üründe tek mod var o da düz mod. Yani ürünün rgbsi maalesef değişmiyor. Gece karanlıkta rgbsi oldukça güzel hoş yanıyor. Gündüz aydınlıkta da isterseniz rgbsini kapatabilir ve o white klavyenin beyazlığının güzelliğinden faydalanabilirsiniz. Ürünün klavye tarafı oldukça güzel ve başarılı bence 229 tl için kesinlikle değer.

Ürünün mouse tarafına gelecek olursak ;

Mouse tarafında ise işler beklediğim gibi olmadı. Mouse’un rgbsi güzel. Fakat malzeme kalitesi için de aynı şeyi söylemek mümkün değil. Ürünü elinize aldığınızda maalesef dandik olduğunu anlıyorsunuz. O plastik kokusu zaten burnunuza kadar geliyor. Plastik olmasından dolayı mouse oldukça hafif. Üzerinden 4 adetş tuş var. Sağ click, sol click, orta tuş ve DPI tuşu. DPI tuşuna 3 defa bastığınızda hassaslığını kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Bunun dışında bir makro tuşu yok ve ürünle ilgili bilgisayarınıza kurabileceğiniz bir yazılımda yok. Mouse benim beklediğim gibi olmadı açıkçası biraz daha kaliteli malzemeden yapılmış olmasını beklerdim. Ancak 229 TL lik bir ürün için yine de fena değil.

Torima TMK-03 Alınır Mı ?

Gelelim merak ettiğiniz ve kafanızı en çok kurcalayan o soruya. Torima TMK-03 alınır mı ? Ürün genel olarak gayet güzel ve fiyatı da oldukça uygun. Bu fiyatlara normal bir klavye mouse seti bile bulmak oldukça güç. Mouse’u plastik, kalitesiz malzemeden yapılmış olabilir ancak klavyenin hatrı var. Bence ürün bu fiyatlara kesinlikle alınır. Zaten bu özellikteki bir oyuncu klavye mouse setini incelediğinizde 2bin lira altında ürün olmadığını görebilirsiniz. Olsa da bu özellikte yok. Yani hem beyaz hem rgb hem de set bulmak oldukça güç. 229 tl günümüzde artık çok fazla bir para değil. Sırf klavyesi için bile alınır. Faresini kenara koyun kullanmasanız da olur. Bence risk alıp denemeye değer. Pişman olacağınızı düşünmüyorum. En azından ben olmadım.

Bu yazımda da sizlere Torima TMK-03 ile ilgili bilgiler aktardım ve inceleme videosu hazırladım. Kafanızdaki Torima TMK-03 alınır mı, dandik mi gibi sorulara tarafsız ve net bir şekilde yanıt vermeye çalıştım. Yine de kafanıza takılan soru ve sorunlar varsa yorumlar bölümünden bana iletebilirsiniz.

Torima TMK-03 Alınır Mı ?

Evet kesinlikle alınır

Torima TMK-03 Nasıl ?

Ürünün klavyesi oldukça güzel ancak mouse biraz zayıf bir malzemeden yapılmış gibi bir hissiyat veriyor. Yani malzemesi plastik

Torima TMK-03 Kaç DPİ

ürün özelliklerinde maalesef belirtilmemiş. Satıcı da bu konu hakkında bilgiye sahip değil

7.8
Torima TMK-03 İnceleme

Torima TMK-03 İncelemesi

 • Görünüm 8.5
 • Klavye 8.5
 • Mouse 6.2
 • RGB 7.8
 • Fiyat 8
 • Kalite 7.6
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir